maj 2020

MISJA / WIZJA

Misja

• Przedszkole wspiera rodzinę w procesie nauczania i wychowania, stwarza wychowankom optymalne warunki do prawidłowego, wszechstronnego rozwoju w poczuciu bezpieczeństwa.

• Naszym założeniem jest, aby nasi wychowankowie wyrośli na ludzi zdrowych, wrażliwych, twórczych o szerokich zainteresowaniach i umiejętnościach.

• Zapewniamy wysokiej jakości edukację dla dzieci prowadzoną przez kompetentnych nauczycieli.

• Wychowujemy wrażliwego odbiorcę literatury i sztuki - umożliwiamy dzieciom prezentację ich osiągnięć w środowisku.

• Pragniemy pobudzić inwencję twórczą dziecka poprzez samorealizację w ekspresji słownej, muzycznej, plastycznej, ruchowej.

• Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu będą miały stworzone przyjazne warunki rozwoju emocjonalnego, duchowego, umysłowego i fizycznego.

• Zadbamy, aby rodzice byli współautorami sukcesów swoich dzieci.

• Przedszkole zapewni poczucie bezpieczeństwa, troszczyć się będzie o zdrowie dzieci.

Wizja

• Nasze przedszkole dąży do zapewnienia dzieciom dobrego samopoczucia emocjonalnego, moralnego, psychicznego i fizycznego.

• Stawiamy na przedszkole przyjazne dziecku, rodzicom, środowisku, promujące zdrowie i działania proekologiczne.

• Realizujemy model zdrowego i ekologicznego rozwoju dziecka, które rozwija się stale, dynamicznie i wzajemnie poprzez kontakty ze swoim bliższym i dalszym środowiskiem przyrodniczym i społecznym.

• Kształtujemy osobowość dziecka, które żyje i rozwija się w swojej małej ojczyźnie w nierozerwalnym związku ze środowiskiem przyrodniczym, otoczeniem kulturalno - społecznym, w relacjach z rodziną, nauczycielem, grupą rówieśniczą i społecznością lokalną.

• Zachęcamy rodziców do współuczestnictwa w życiu przedszkola.

• Pragniemy, by nasi wychowankowie posiadali umiejętność racjonalnego myślenia i systematycznie zdobywali nową wiedzę i wielorakie umiejętności pozwalające im sprawnie funkcjonować w świecie ludzi, rzeczy i zjawisk.