grudzień 2019

Strony: [1][2][3][4] ...[75]

Mikołaj wśród przedszkolaków

Na ten dzień mali i duzi czekają cały rok. A kiedy nadejdzie już 6 grudnia, wraz z nim przychodzi on - Święty Mikołaj. Przygotowania do tak ważnej wizyty trwały w przedszkolu od początku grudnia. Powstawały w tym czasie wspaniałe prace i dekoracje, a dzieci wytrwale uczyły się mikołajkowych piosenek i wierszy, by sprawić gościowi miłą niespodziankę.

Czary mary wosku lanie

Andrzejkowa zabawa zawsze obfituje w wiele niespodzianek dla dzieci. W piątek cała przedszkolna brać uczestniczyły w taki wydarzeniu. Dzieci miały w tym dniu możliwość przebrania się za swojego ulubionego bajkowego bohatera. Zaroiło się więc w przedszkolu od wróżek, księżniczek, policjantów, królów, czarownic, kotków, książąt czy współczesnych bohaterów: Batmanów, Spidermanów. Radości było co niemiara.

Programowanie, kodowanie i robotyka nie tylko na dywanie

Ciągły rozwój nowych technologii powoduje, że programowanie staje się w dzisiejszym świecie niezwykle cenną umiejętnością. Nauka programowania dla dzieci to nie tylko zapewnienie im lepszej przyszłości, a co zawsze martwią się rodzice. Lista korzyści z nauki kodowania jest dłuższa.

Zabawy sportowe

We wtorek dzieci z grupy VI - ,,Podróżnicy" na zaproszenie pani Moniki Kowalskiej nauczycielki ze szkoły nr 4 wzięły udział w zabawach sportowych. Na dzieci czekała przygotowana sala gimnastyczna i różne przybory do ćwiczeń.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Już po raz VI na zaproszenie przedszkola ,,Pajacyk" uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym roku tematem przewodnim była przyjaźń- ,,Pluszowy Miś i jego przyjaciele".

Prawa Dziecka wiemy jak ważne są.

,,Konwencja Praw dziecka" to jeden z najważniejszych dokumentów naszych lat. Gwarantuje ona dziecku równość, niezależność od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia. Przyjęta została przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1989 r., a Polska jest inicjatorem jej uchwalenia.

Strony: [1][2][3][4] ...[75]