październik 2019

Strony: [1][2][3][4] ...[72]

Biblioteczne wędrowanie

Przedszkolaki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, z wielkim zaciekawieniem zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez panią bibliotekarkę.

Przedszkolaki z wizytą w Ogródkach Działkowych

w poniedziałkowe przedpołudnie dwie grupy starszaków odwiedziły pobliskie Ogródki Działkowe ,,Relax". Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się, jak wyglądają działki o tej porze roku oraz obserwowały czynności ogrodnicze wykonywane w okresie jesiennym.

Ekologiczna Gra Miejska

Nasza placówka już po raz piąty zorganizowała grę miejską dla wszystkich ostrowieckich przedszkoli, tym razem pod hasłem ,,Drzewo -zielone serce naszego miasta". Współorganizowali imprezę: przewodnicy PTTK- u im. St. Jeżewskiego, TPZO, MCK. Gra wpisuje się w 17 edycję programu ,,Święto Drzewa" rokrocznie obchodzonego przez nasze przedszkolaki. Tegoroczna edycja wiązała się z aktywizowaniem najmłodszych mieszkańców naszego miasta do sadzenia i ochrony różnorodności biologicznej i klimatu.

Wystawa ,, Dziecięce marzenia "

Starsze przedszkolaki udały się do budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury aby podziwiać wyjątkową wystawę prezentującą prace plastyczne wykonane przez dzieci z przedszkoli z całego miasta.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Ostrowiec Świętokrzyski to miasto, które stawia na promocję sportu i aktywności fizycznej. Nasi podopieczni aktywnie włączają się we wszelkiego rodzaju działania promujące zdrowy i aktywny styl życia. Tegoroczna akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej przebiegała pod hasłem ,,#BeActive" (Bądź aktywny). Zadania jakie postawiliśmy sobie aby promować to bardzo ważne wydarzenie, obfitowały w ciekawe zajęcia, imprezy i spotkania z ludźmi zajmującymi się sportem.

Ekologiczne Przedszkolaki

Nasze przedszkole o profilu przyrodniczym nie mogło nie uczestniczyć w akcji Sprzątanie świata 2019r. Jak co roku przystąpiliśmy do tygodniowej realizacji opracowanego przez nas projektu edukacyjnego pod hasłem ,,Nie śmiecimy -sprzątamy - zmieniamy".

Strony: [1][2][3][4] ...[72]