wrzesień 2021

Strony: [1][2][3][4] ...[95]

Wesołych wakacji!

Życzymy, by wakacje były czasem zasłużonego i aktywnego wypoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił, zapału do pracy i do wesołych zabaw w przedszkolu w kolejnym roku szkolnym.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Kreatywny Przedszkolak, Kreatywne dziecko".

Dzieci z oddziału VI uczestniczyły w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko:, który był realizowany w dniach od 1.10.2020r. - 30.05.2021r.. Oficjalne podsumowanie projektu oraz rozdanie certyfikatów nastąpiło 24.06.2021r.

Dni adaptacyjne.

W dniach 28-29 czerwca odbyły się w naszym przedszkolu dni otwarte dla przedszkolaków, które od września staną się częścią naszej społeczności.

Pożegnanie starszaków.

,,Dzieci nie myślą ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi." - De la Bruyer Jean ( Vercors) Wszystko ma swój początek i koniec. Nadszedł właśnie ten czas, kiedy żegnamy naszych najstarszych przedszkolaków. To bardzo ważny element dla dzieci, dla nas nauczycieli oraz ich rodziców. Dla starszaków to chwila radosna i pełna oczekiwania na to co przed nimi, a więc szkoła. Nowe obowiązki, koledzy i koleżanki, sale, nowe zwyczaje i otoczenie. Dla nas nauczycielek smutny czas rozstania z dziećmi, które towarzyszyły nam codziennie od czterech lat, których troski były naszymi, radości także. Obserwowaliśmy ich sukcesy, byliśmy przy nich gdy zdarzały im się złe chwile. Dla rodziców to zakończenie pierwszego etapu nauki ich pociech i początek długiej drogi edukacji jaka przed ich dziećmi i kolejne wyzwania.

Lubimy piłkę nożną ,,Mini Euro 2020".

Mistrzostwa Europy 2020 z powodu covid-19 i ogłoszonej pandemii zostały przeniesione o rok. 11 czerwca 2021 r. w Rzymie miał miejsce mecz otwarcia. Święto europejskiej piłki nożnej rozpoczęło starcie między Turcją i Włochami (0:3). Nasza drużyna ma również swoje pierwsze mecze poza sobą. Pierwszy zakończył się źle, bo rozegrany ze Słowacją, ale drugi wlał w nasze serca nadzieję. Zremisowaliśmy z Hiszpanią 1:1.

Sprawdzamy umiejętności najmłodszych dzieci.

Koniec roku to czas na wszelkiego rodzaju podsumowania. Postanowiliśmy więc wdrożyć ,,Tablicę sprawności", a tym samym zweryfikować zdobyte przez przedszkolaki kluczowe umiejętności. Tablica oparta była na standardach osiągnięć dla dzieci w wieku 3 i 4 lat. Przez cały tydzień najmłodsi zmagali się z zadaniami, które określały: samodzielność, edukację zdrowotną, przyrodniczą, muzyczną wraz z plastyczną, techniczną oraz matematyczną. Dowiedzieliśmy się także, w jakim zakresie maluchy opanowały treści przygotowujące je do nauki czytania i pisania, i jak bardzo rozwinęły się u nich mowa oraz myślenie abstrakcyjne.

Strony: [1][2][3][4] ...[95]