Szkoła wspólpracy

rodzina 3+
październik 2021
NPWtŚrCzPtS
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Panel administracyjny
Logowanie

Login:
Hasło:
Odwiedziny
Ogółem: 316975
Dzisiaj: 4
On-line: 1


AKTUALNOŚCI


Lubimy piłkę nożną ,,Mini Euro 2020".

  To wielkie sportowe wydarzenie jest niezwykle chętnie obserwowane przez najmłodszych kibiców. Dzieci przeżywają równie mocno wygrane i porażki co dorośli. Nazywają siebie imionami i pseudonimami ulubionych piłkarzy. Nie odstają od tego wizerunku i dziewczynki, które chętnie opowiadają o meczach oglądanych w telewizji.

  Wychodząc na przeciw zainteresowaniom przedszkolaków zorganizowaliśmy ,,Mini Euro 2020". W ogrodzie przedszkolnym na profesjonalnie wyznaczonym boisku odbyły się rozgrywki między drużynami z grupy: IV, V, VI i VII. Grali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Nasze drużyny zaprezentowały się z barwach krajów z grupy ,,E", w której znajduje się Polska. Mieliśmy więc: Polskę, Słowację, Hiszpanię i Szwecję. Mecze odbyły się w wyznaczonym regulaminowo czasie i trwały dwie połowy. Wokół boiska zebrani byli oczywiście kibice, bo mecze bez nich nie są tak pasjonujące. Zawsze słyszymy stwierdzenie, że są oni dwunastym zawodnikiem na boisku. Trąbki, szaliki, koszulki, wianki biało- czerwone, opaski na ręce, kapelusze to wszystko sprawiło, że czuliśmy się jak na prawdziwym Euro. Nasze drużyny bardzo zacięcie walczyły między sobą. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta spisywali się na medal przy każdej konfrontacji. Na przygotowanej tablicy wyników pojawiały się co rusz wyniki meczów. Najlepszą drużyną okazała się Polska reprezentowana przez chłopców z grupy V. To oni pokonali ,,Słowację", a potem w kolejnych spotkaniach nie dawali szans innym zawodnikom. Chciałoby się powiedzieć, żeby to było prorocze spotkania i przeniosły się na prawdziwe piłkarskie boiska.

  Miłym zaskoczeniem dla dzieci była wizyta piłkarzy KSZO 1929: pana Damiana Mężyka i Dawida Szymańskiego oraz pani Agnieszki Rzęchowskiej z Zarządu KSZO Ostrowiec na finałowym meczu. Piłkarze KSZO 1929 sędziowali to spotkanie. Zawodnicy w barwach Polski i Słowacji ponownie stoczyli ze sobą mecz, który i tym razem zakończył się wygraną Polaków aż 3 bramkami. To wspaniałe piłkarskie wydarzenie ogarnęło nas wszystkich: dzieci, nauczycielki no i gości.

  Nasze ,,Mini Euro 2020" zakończyło  się wręczeniem złotych medali dla wygranej drużyny. Otrzymali je z rąk naszych gości. Pokonani również mogli liczyć na nagrody. Wszyscy zawodnicy i świetni kibice zostali obdarowani pamiątkowymi medalami. Mamy tylko małą nadzieję, że to prawdziwe ,,Euro 2020" przyniesie tyle radości co nasze przedszkolne. Tego sobie życzymy.

powrót

Optymalizacja dla Mozilla Firefox 2.0 - 1024 x 768                 Projekt: _DM_