Pożegnanie starszaków.

Nasze pożegnanie miało niezwykle podniosły charakter ale zawierało również chwile radosne oraz momenty wzruszające. To czego nasze starszaki nauczyły się w ciągu tego roku szkolnego mogły zaprezentować najważniejszym gościom, rodzicom. A miały czym się pochwalić. Ich artystyczne umiejętności stworzyły niezwykłe widowisko. Ciężka praca dzieci i nauczycieli dała wspaniały efekt. Dzieci zobrazowały podróż po wybranych krajach świata prezentując wycinek ich kultury w formie tańca bądź piosenki.
  Całe widowisko rozpoczęliśmy polonezem, który już na samym wstępie wyciskał łzy z oczu rodziców. Widzowie mogli zobaczyć kujawiaka w wykonaniu grupy ,,Misiów", taniec żydowski z chustami zatańczony przez dziewczynki z obu grup starszaków . Zorbę w wykonaniu chłopców również z grupy ,,Misiów" i ,,Podróżników". Był też taniec rosyjski do piosenki ,,Podmoskiewskie wieczory" i na koniec dziewczynki zaprezentowały układ z kwiatami do wzruszającej melodii fortepianowej. Dzieci przeplatały swoje występy wierszami i piosenkami. Zaśpiewały o  Grecji i o Francji, ,,Hej przedszkole", ,,Przedszkola czas już minął". Pojawiła się również humorystyczna scenka  prezentująca przekazywanie rodzicom informacji o złej ocenie: ,,I znów jedynka" w wykonaniu dzieci z grupy VI. Prezentacje artystyczne miały krótkie przerywniki w postaci odczytywanych przez panie Marzannę Mazur i Milenę Soboń anegdot z życia przedszkolaków. Większość z nich nie była znana rodzicom.

Bardzo wzruszającym momentem była chwila pożegnania przedszkolaków przez panią dyrektor Annę Kuligowską i nauczycielki starszaków: Milenę Soboń., Marzannę Mazur i Annę Sarnę. Wycisnęła łzy nawet z tatusiów ,,twardzieli". Niespodziankę sprawiło też wyróżnienie rodziców. którzy bardzo aktywnie i bezinteresownie wspierali nasze przedszkole. Byli to: państwo Beata Barska- Jagiełło oraz Mariusz Jagiełło, a także Aleksandra Sala i Adrian Sala. Stanowią oni przykład świetnej współpracy środowiska domowego i przedszkola.

Na pamiątkę pobytu w przedszkolu dzieci otrzymały książki oraz okolicznościowe dyplomy ukończenia przedszkola. Nadszedł czas na opuszczenie murów przedszkola. Choć chwila ta zamyka pewien rozdział życia dziecka, to jednak nie można mówić tu o końcu. Można zacytować tu słowa Winstona Churchilla: ,,To nie koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku". Wszystkiego dobrego drodzy absolwenci Przedszkola Publicznego nr 7!

Program opracowały i przygotowały panie: Jolanta Żak, Milena Soboń, Marzanna  Mazur. Ogromną pomoc w samym przedstawieniu dały nauczycielki, panie: Kinga Skrzyńska, Monika Bukała, Anna Sarna oraz panie: Katarzyna Słoń, Anna Sokołowska.

Dziękuję!