Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Kreatywny Przedszkolak, Kreatywne dziecko".

Głównym celem projektu były kreatywne i twórcze działania nauczycielki Anny Sarny - koordynatora projektu z przedszkolakami oraz uruchomienie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić ,,coś z niczego". Nauczyciel prowadzący zajęcia w ramach projektu pokazywał dzieciom, że można tworzyć piękne dzieła niekoniecznie kupując gotowe produkty. Dzieci uczestnicząc w zajęciach rozwijały swoje umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości ( gdyż część materiałów dzieci przynosiły z domu), koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy. Ponadto dzieci poznawały nowe techniki malarskie, zdobyły wiedzę na temat prawdziwego malarza.
  Przedszkolaki systematycznie realizowały wszystkie zadania szukając twórczych, czasami nietypowych pomysłów na wykonanie prac.

W październiku zrobiły jesienną makietę. Wykorzystały w tym celu dary jesieni( kasztany, szyszki, żołędzie i różnego rodzaju liście), plastelinę, rolki z papieru. Z wielkim zapałem zabrały się do pracy- lepiły ślimaki i gąsienice, sowy, malowały drzewa. Podczas spaceru zebrały kasztany i żółte liście, które poukładały na rysunku. Dzieci doskonaliły umiejętność planowania, motorykę, a także koncentrację.

W listopadzie dowiedziały się kim był Vincent van Gogh, poznały jego twórczość, a następnie podjęły się wykonania własnej interpretacji obrazu ,,Słoneczniki". Na tablicy przypięły wcześniej wykonane kwiaty i liście z bibuły.

W grudniu stworzyły przeplatane świąteczne ozdoby dla rodziców. Wykorzystały do swoich prac brokatowy karton, z którego wycięły paski i przeplatały z nich serduszka.

W styczniu wykonały witraże dla babć i dziadków. Na czerwonym kartonie wycięły duże serca, a w nich malutkie serduszka, które wypełniły srebrną tkaniną. Wykonane upominki dzieci wręczyły swoim babciom i dziadziusiom na uroczystości przedszkolnej.

W lutym wykonały lodowe konstrukcje z klocków, na których umieściły pingwiny wykonane z kartonu. Dopełnieniem kreatywnej zabawy były wykonane zimowe impresje plastyczne.

W marcu dzieci podczas nauki zdalnej stworzyły Marzanny- piękne kukiełki z kolorowej bibuły bądź gazety. Wykorzystane do jej stworzenia materiały były jak najbardziej przyjazne dla środowiska.

W kwietniu przedszkolaki wyplatały koszyczki w kształcie biedronek. Wykonały bardzo pracochłonne zadanie, za które otrzymały bardzo dużo pochwał. Były z siebie bardzo dumne.

W maju wykonały ostatnie zadanie - sadzonki dla mamy i taty , które wręczyły swoim rodzicom na uroczystości przedszkolnej z okazji Dnia Rodziny.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w działaniach projektowych, były zaangażowane w realizację zadań i działań wynikających z jego założeń.