Strony: [1][2][3][4][5] ...[95]

,,Na ludową nutę" prezentacje tańców.

Ciekawe wydarzenie miało miejsce w czwartkowe dopołudnie w naszym przedszkolu. Nasi najmłodsi wychowankowie zaprezentowali swoje taneczne umiejętności na przeglądzie tańców ludowych.

Turniej międzygrupowy ,,ABC Bezpieczeństwa".

Wiek przedszkolny jest jak najbardziej właściwy do wyrabiania u dzieci umiejętności i nawyków o bezpieczeństwie. Taką wiedzę zdobywały nasze przedszkolaki przez cały rok szkolny, a podsumowaniem zdobytych umiejętności był międzygrupowy turniej pod hasłem ABC Bezpieczeństwa.

Turniej międzygrupowy ,,Znamy instytucje, zawody".

Dzieci bardzo chętnie interesują się pracą zawodową swoich rodziców czy dziadków. Próbują opowiadać o ich pracy. Dzielą się takimi informacjami ze swoimi koleżankami i kolegami podczas zabaw dowolnych. Zawód jest zbiorem zadań, zespołem czynności wyodrębnionych w wyniku społecznego podziału pracy, będących świadczeniami na rzecz innych osób, wykonywane przez poszczególne osoby i wymagający odpowiednich kwalfikacji, zdolności, no i na pewno niezbędnych umiejętności. Dla większości z nas to był trudny moment w życiu ale zarazem bardzo ekscytujący gdy zdecydowaliśmy się na wybór wykonywanego w przyszłości zawodu.

Konkurs piosenki anglojęzycznej.

,,Śpiewamy w języku angielskim" to tytuł przeglądu piosenek dziecięcych zorganizowany w naszym przedszkolu. Nauka języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach podstawową umiejętnością, którą powinniśmy przekazywać już od najmłodszych lat. Dzieci łatwo przyswajają języki obce poprzez osłuchanie się z nim. Najłatwiej zrobić to poprzez naukę piosenki w tymże języku.

Olimpiada Języka Angielskiego

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim nie jest obecnie atutem, ale staje się wręcz koniecznością. Doskonale wiedzą o tym dzieci, które uczestniczyły w Olimpiadzie Języka Angielskiego dla przedszkolaków zorganizowanej w naszym przedszkolu. Głównym celem konkursu było budzenie pozytywnej postawy wobec nauki języka angielskiego oraz praktyczna umiejętność wykorzystywania swojej wiedzy.

Wyjątkowy Dzień Dziecka.

Jak co roku 1 czerwca na całym świecie obchodzimy Dzień Dziecka. To wyjątkowe i niezwykle ważne święto. Jego historia sięga 1924 roku, kiedy to obradująca w Genewie Liga Narodów przyjęła Deklarację Praw Dziecka, zwaną również Deklaracją Genewską, której twórcy podkreślali, że każde dziecko ma prawo do normalnego rozwoju i opieki, a ,,ludzkość powinna dać dziecku wszystko, co posiada najlepszego"". Na świecie Międzynarodowy Dzień Dziecka oficjalnie ustanowiono 1954 roku, kiedy Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustaliło, że na świecie potrzebne jest święto, w trakcie którego upowszechniona byłaby wiedza o prawach dziecka. Nie wszędzie bowiem dzieci traktowane są w należyty im sposób.

Strony: [1][2][3][4][5] ...[95]