Strony: [1][2][3][4][5][6] ...[95]

Potyczki matematyczno - czytelnicze

Niezwykle pracowicie spędziły poniedziałkowe dopołudnie przedszkolaki z siódemki. Grupa sześciolatków, a więc tych, które już od września opuszczą nasze mury i pójdą do szkoły zmierzyła się z przygotowanymi dla nich zadaniami. Potyczki matematyczno- czytelnicze składały się z dwóch części. Pierwszej polonistycznej i drugiej matematycznej.

Święto Mamy i Taty.

Nie ma słów, które mogłyby zastąpić nasze uczucia jakimi darzymy mamy. Ich święto obchodzone jest prawie na całym świecie. Przypomina nam o tym kim są dla nas. Należą im się uściski, całuski, bukiety kwiatów, moc prezentów za ich bezwarunkową miłość.

Prezentacje teatralne ,, Z dzieckiem w świat wartości".

Teatr to dziedzina sztuki, którą zajmowaliśmy się w minionym tygodniu. Teatr i aktorzy są czymś więcej w naszym życiu niż tylko postaciami występującymi na scenie. Z jedej strony jest on odpoczynkiem i relaksem od codzienności dla naszego umysłu. Z drugiej zaś strony jest motorem do poszerzania gamy doznać estetycznych, pobudza umysł do ciągłego szukania odniesień, interpretacji, rozwija myślenie abstrakcyjne, tak ważne i pomocne w życiu, a obecnie bardzo niedoceniane.

Zabawy z Sherlockiem Holmesem w ogrodzie przedszkolnym.

Wiosna t pora roku, która u wszystkich nas budzi uśmiech na twarzy. Gdyby można było porównać ją do kobiety to miałaby długie, jasne włosy. Na głowie nosiłaby kapelusz ozdobiony kwiatami, a na nosie kolorowe piegi. Jej suknia byłaby w kolorze jasnej zieleni i sięgała, aż do kostek. Wiosna w ręku trzymałaby bukiet wierzbowych bazi i towarzyszyłyby jej budzące się ze snu zwierzęta. Zarówno w przyrodzie, jak i w wyobraźni jest ona najpiękniejszą z pór roku.

,,Skąd się biorą ekologiczne produkty?" podsumowanie ogólnopolskiego programu.

W minionym tygodniu przedszkolaki z ,,siódemki" realizowały ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Wsi. Jest to nowe wyzwanie, z którym przyszło nam się zmierzyć. Program dedykowany był do dzieci 5 i 6 letnich choć nasze maluchy na dostępnym dla nich poziomie również swoją ekologiczną wiedzę.

,,Słoneczny plac zabaw".

W ramach Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku na teranie naszego przedszkola funkcjonuje nowoczesny plac zabaw. Jest on miejscem niezwykle atrakcyjnym dla naszych przedszkolaków. Tu najchętniej spędzają one czas przewidziany na świeżym powietrzu. Nie trudno się domyśleć dlaczego. Przeplotnie, ściana wspinaczkowa, atrakcyjne zjeżdżalnie, sznurkowe tory przeszkód czy kręta równoważnia do przejścia to ulubione miejsca do aktywności ruchowej przedszkolaków. Są również i miejsca do wyciszenia i rozwijania swoich intelektualnych zdolności. To tradycyjne ,,kółko i krzyżyk" - w postaci ruchomych drewnianych klocków, czy krętych labiryntów do przesuwania suwakiem.

Strony: [1][2][3][4][5][6] ...[95]