Strony: [1][2][3][4][5][6][7] ...[95]

Poznajemy pracę strażaków.

Dzisiaj straż pożarna dawniej straż ogniowa to od lat jedna z najbardziej darzonych zaufaniem formacji. Od wielu dekad wiedzie prym zaufania społecznego. Strażacy zajmują się prewencją i walką z pożarami oraz pozostałymi zagrożeniami(innymi niż przestępczość) dla zdrowia i życia ludzkiego, dobytku oraz środowiska naturalnego. Do zadań straży pożarnej należy także usuwanie skutków klęsk żywiołowych i katastrof.

Święto Konstytucji 3 Maja.

Święto Narodowe jakim jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to wyjątkowe wydarzenie dla każdego Polaka. My dorośli wiemy, jakim ważnym dokumentem jest konstytucja. Ta uchwalona w 1791 roku była pierwsza taką ustawą zasadniczą w Europie, a drugą na świecie po Stanach Zjednoczonych, która określała tożsamość narodową. Była ona niezwykle nowoczesnym, jak na tamte czasy dokumentem. Znosiła wiele przywilejów, np. liberum veto, które nie pozwalało na przegłosowanie ważnych reform dla kraju, jeśli chociaż jednemu z posłów coś się nie spodobało. Wprowadziła częściowe zrównanie praw osobistych mieszczan i szlachty oraz stawiało chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc nadużycia pańszczyzny. To niezwykle ważny dokument i każde państwo mianujące się demokratycznym dba o nią i szanuje ją.

Dni Ziemi 2021 pod hasłem ,,Przywróć naszą ziemię".

Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. W obchodach od wielu lat biorą udział różne organizacje oraz stowarzyszenia ekologiczne. Tegoroczne hasło Dnia Ziemi brzmi ,,Przywróć naszą Ziemię". Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tego dnia wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizowało zazwyczaj imprezy plenerowe mające na celu promowanie prośrodowiskowych zachowań. W czasie pandemii wszystko przeniosło się do Internetu, bądź odbywało się w małych grupkach.

Wielkanocne życzenia.

Drodzy Rodzice i Przyjaciele Przedszkola! Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najlepsze życzenia.

,,Poszukiwanie wielkanocnego zajączka" i wielkanocne śniadanie.

Święta Wielkanocne tuż przed nami. To wyjątkowy czas, a którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Chrześcijanie świętują zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, przyroda budzi się do życia po zimie, zaś tradycje ludowe zarówno upamiętniają wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, jak i podkreślają naturalne przemiany w przyrodzie - wiosna rozpoczyna cykl życia, obsiewania, zbierania plonów i cieszenia się nimi.

Przedszkolaki z ,,siódemeczki" na tropie wiosny. Tydzień nowoczesnych technologii.

,,Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych" to priorytet Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2020/ 2021. W minionym tygodniu podjęliśmy się jego realizacji. Dokonaliśmy tego wykorzystując obecną porę roku i zgłębialiśmy jej tajemnice dzięki nowoczesnej technologii.

Strony: [1][2][3][4][5][6][7] ...[95]